Čeština Angličtina Informatika Přírodopis Chemie Matematika Fake news Politické minimum

Vítejte na portále Proškoly.cz, bude to zábava.

Procvičování učiva v rozsáhlé databázi testů od předškolního věku přes 1. třídu až po střední školu. Standardní i netradiční testy. Dynamické, motivující a hravé. Bude vás to bavit. Chybování je lidské, proto nezkoušíme, ale procvičujeme. Jsme zkušení pedagogové z města pod Ještědem, můžete se na nás spolehnout.

Pusťte se do procvičování
Přihlásit do testů
pro učitele

Velký zdroj ověřených testů

pro rodiče

Vaše děti to zvládnou snáz

novinky
Víc novinek

Duben 2024

Připravili jsem další sadu 12 nových testů, kterou otevíráme již druhou tematickou oblast nového pojetí výuky informatiky Algoritmizace a programování. Celá oblast je připravená na míru výuce podle učebnice Základy programování ve Scratch pro 5. ročník základní školy.

Březen 2024

Spuštěna nová webová verze www.proskoly.cz s novými funkcemi a možnostmi vyhledávání. Aktuální informace vám umožní zjistit vše o portále, licencích, účtech a fungování, testech a dotaznících.

Prosinec 2023

Na portále Proškoly.cz Vám právě přinášíme další sadu on-line testů, kterou rozšiřujeme oblast Informatika. Zaměřujeme se na šifrování. V 10 testech s více než tisícovkou nových otázek si můžete vyzkoušet zašifrovat/dešifrovat různě obtížné texty.

Najde zde:

• anagramy
  • morseovku
  • obrázkovou šifru
  • emoji šifru
  • emoji binární abecedu
  • Braillovo písmo

Říjen 2023

Právě jsme pro Vás na portále Proškoly.cz spustili Přípravné testy z českého jazyka a literatury. Jde o první část nové unikátní oblasti Srovnávací testy, kterou vytváříme jako nástroj pro měření a porovnávání úrovně zvládnutí učiva žáky základních škol v 1. období (5. ročník) a 2. období (9. ročník) na základě očekávaných výstupů vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura podle stávajícího Rámcově vzdělávacího programu MŠMT.

Přípravné testy z českého jazyka a literatury jsou tvořeny 2 sadami testů - Český jazyk pro 5. ročník a Český jazyk pro 9. ročník. Přípravné testy mají široké využití. Prioritně slouží jako příprava žáků na srovnávací testy, ale lze je také využít pro přípravu žáků na přijímací zkoušky z českého jazyka.

V průběhu letošního školního roku pro Vás tuto oblast rozšíříme ještě o pracovní listy a srovnávácí testy.
Ověřeno díky spolupráci
se školami a institucemi
Obsah zpracováváme podle
Rámcově vzdělávacího programu MŠMT

Rezenze od našich uživatelů

5 hvězdiček

Portál Pro školy používáme již několik let a často jej využíváme pro práci v hodinách různých předmětů. Vždy pracuje s aktuálními informacemi a poznatky a navíc dostupnou formou pracovních listů a dotazníků podpořených vhodnou metodikou.

Tomáš Pavelka
5 hvězdiček

Děkujeme za portál "Proškoly", je velmi přehledný a intuitivní. Žáci si procvičují učivo doma i ve škole. Učitelé si zde mohou vybrat z různých témat a ověřit si znalosti žáků. Vhodné jsou i srovnávací testy a dotazníky. ZŠ České Meziříčí

Petra Mokrejsova