Využití portálu Proškoly.cz pro žáky z Ukrajiny

V období nejistoty dalšího vývoje válečného konfliktu na Ukrajině, kdy na svých školách řešíte přijímání a začlenění ukrajinských dětí do vzdělávacího systému České republiky, jsme pro Vás na portále Proškoly.cz připravili přehled možností využití stávajícího obsahu pro děti uprchlíků.

Možnosti využití jednotlivých testů vždy závisí na úrovni porozumění českému zadání. I přesto však v nabídce portálu Proškoly.cz najdete úlohy, které bez obtíží vyřeší i žáci, kteří českému jazyku nerozumí vůbec. Zadání úlohy pochopí z náhledu testové úlohy, případně postačí malá pomoc ze strany učitele.

Které testy Vám můžeme doporučit?

Pokud hledáte možnosti, jak ukrajinské žáky začít seznamovat s českým jazykem, můžete využít oblast Specifické poruchy učení.

Rozšířili jsme pro Vás také Formuláře pro školu a rodiče o 11 dvojjazyčných formulářů, jimiž Vám chceme usnadnit novou administrativu spojenou s příchodem ukrajinských žáků do českých škol. Novou sadu formulářů jsme pro vás připravili ve 3 formátech - .doc, .docx a .pdf.

Při zadávání ukrajinských dětí do administračního účtu zapisujte jejich jména latinkou.

Má-li Vaše škola zakoupenou licenci, požádejte školního administrátora o poskytnutí přístupového jména a hesla.

Nemáte-li dosud licenci pro využívání portálu Proškoly.cz, požádejte o její zakoupení Vašeho ředitele/ředitelku nebo nás kontaktujte.