Přírodopis

Přírodopis je testová oblast, která zahrnuje základní učivo přírodopisu 2. stupně základních škol.

Jednotlivé úlohy vychází z učiva pro žáky 6. – 9. ročníku základní školy a zaměřují se na jeho procvičování.

Vlastní testy jsou rozděleny do tří samostatných oblastí:

Stavba organismů

• druhy buněk, jejich stavba a fungování
  • fotosyntéza a dýchání
  • jednobuněčné a mnohobuněčné organismy

Zoologie

• žahavci
  • měkkýši
  • členovci
  • teplokrevní živočichové
  • studenokrevní živočichové

Biologie člověka

• pohybová soustava
  • oběhová soustava a dýchání
  • trávicí soustava a vylučování

Kromě on-line testů jsou součástí této oblasti pracovní listy ve formátech .docx a .pdf. Vždy zde najde i pracovní listy, které obsahuje správné řešení.

Ukázka úloh

Náhled testu Náhled testu Náhled testu Náhled testu Náhled testu