Český jazyk

Oblast českého jazyka je připravena pro procvičování základních pravopisných jevů a také pro přípravu na přijímací zkoušky.

Pravopisná cvičení obsahují několik stovek slovních spojení a jsou vhodná nejen do výuky, ale zejména pro domácí procvičování. Jednotlivé testy jsou rozděleny podle konkrétních pravopisných jevů:

Díky tomuto členění je možno procvičovat aktuální či problematické učivo.

Přijímací zkoušky zahrnují základní učivo českého jazyka 2. stupně základních škol a testy, které mají vyučující i žáci k dispozici, jsou vytvořeny dle požadavků Cermatu.

Každá testová oblast je rozdělena do tří samostatných kategorií:

Testy nejen ověřují znalosti v jednotlivých oblastech, ale také schopnost kriticky uvažovat a využívat všeobecné znalosti. Kromě on-line testů je k dispozici i sada pracovních listů, které lze využít při výuce. Dále jsme pro žáky připravili slovníček literární a mluvnických pojmů, které dále pomohou jejich přípravě na přijímací zkoušky.

Ukázka úloh

Náhled testu Náhled testu Náhled testu Náhled testu Náhled testu