Fake news - Politické minimum

Fake news - Politické minimum je nová oblast, kterou rozšiřujeme nabídku testů a pracovních listů v novém projektu Fake news.

Jednotlivá témata jsou zpracována tak, aby zábavnou formou vedla žáky 8. a 9. ročníků základních škol a studenty škol středních k zamyšlení nad obsahem mediálních sdělení s politickou tématikou, ověřování informací v nich a posuzování jejich pravdivosti.

Zpracování jednotlivých úloh je nestranné. Historické události zpracováváme bez úprav. Současná politická témata jsou ukázána na alternativní České republice, v níž je zachován politický systém naší republiky, ale všechny politické strany a jejich představitelé jsou „fiktivní“.

Obsah jednotlivých úloh je inspirován skutečnými událostmi, šířenými hoaxy, příspěvky jednotlivých politických stran na sociálních sítích, nicméně žáci v nich nehodnotí vystupování politických stran, ani si nevytváří svůj názor na aktuální politickou situaci.

Před zahájením testování je nutné seznámit žáky s informacemi o alternativní České republice. Příručku Alternativní Česká republika si můžete stáhnout ve formátu PDF před spuštěním testu Politické minimum v učitelském i žákovském účtu.

Test je doplněn souborem pracovních listů pro možnost práce v učebně bez počítačů. Pracovní listy naleznete v sekci Pracovní listy.

Ukázka testů

Fake news - politické minimum - náhled 1 Fake news - politické minimum - náhled 2 Fake news - politické minimum - náhled 3