Učitelky/učitelé

Portál Proškoly.cz nabízí učitelkám/učitelům širokou paletu aktivit pro rozvoj žáků a sledování jejich vývoje v průběhu vzdělávací dráhy. Obrovskou výhodou on-line formy testů je minimální časová a administrační zátěž učitele/učitelky. Všechny testy mohou žáci vypracovávat i samostatně doma, případně v rámci mimovýukových činností ve školní družině, klubu nebo knihovně, kde je počítač s internetem.

Využití ve výuce

Forma využití a zařazení testů do výuky závisí na vašich možnostech a podmínkách vaší školy. Testování je možné zařadit přímo do ŠVP a systematicky tak přispívat k rozvoji schopností svých žáků – formou pravidelného testování celé třídy, vybraných skupin či jednotlivců.

Výsledkem pravidelného testování je lepší přehled o schopnostech vašich žáků a jejich vývoji. Výsledky testů má žák dostupné okamžitě po jejich vypracování. Tyto výsledky můžete využít jak pro hodnocení školní práce žáka, tak zejména pro motivaci k dalšímu vzdělávání.

Domácí příprava žáků

Testy mohou žáci libovolně opakovat nejen ve škole, ale i doma na svých počítačích. S každoročním rozšiřování obsahu portálu, které vychází z aktuálních potřeb škol, se z portálu Proškoly.cz stává prostor pro každodenní přípravu do školy.

Pomoc pro třídní učitelky/třídní učitele

Třídním učitelkám/třídním učitelům nabízíme sociometrický dotazník Klima třídy, který je vytvořen jako jednoduchý nástroj pro diagnostiku tříd. Výsledky dotazníkového šetření mohou napomoci včasnému odhalení sociopatogenních jevů, které se běžným pozorováním špatně rozkrývají. Jejich opakování (cca po 1/2 - 1 roce) Vám umožní srovnání mezi obdobími, ať už budete sledovat přirozený vývoj nebo změny po konkrétní intervenci.

Má-li Vaše škola zakoupenou licenci, požádejte školního administrátora o poskytnutí přístupového jména a hesla.

Nemáte-li dosud licenci pro využívání portálu Proškoly.cz, požádejte o její zakoupení Vašeho ředitele/ředitelku nebo nás kontaktujte.